Miranda dostarczy maskowanie dla polskiej armii

Miranda sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Lubawa, zawarła umowę ze Skarbem Państwa – Inspektoratem Uzbrojenia – na dostawę systemów maskowania zimowego BERBERYS-S o wartości 24,8 mln zł netto.

Realizacja dostaw przypadnie na lata 2017-2018 i odbywać się będzie w dwóch transzach. Pierwsza  część umowy, opiewająca na 13,6 mln zł netto zostanie zrealizowana do 31 października 2017; druga transza o wartości 11,2 mln zł netto – do 31 października 2018 r.

Wielozakresowe pokrycie maskujące BERBERYS-S  jest jednym z flagowych produktów Mirandy. Przeznaczone jest do maskowania sprzętu w zakresie optycznym, termalnym i radiolokacyjnym na terenach zaśnieżonych. Kamuflaż zapewniający pełny zakres maskowania od lat używany jest przez polską armię na różnorodnym sprzęcie oraz obiektach wojskowych.

– Grupa Lubawa  regularnie dostarcza kamuflaż dla Sił Zbrojnych RP, zarówno w formie większych kontraktów, jak i drobniejszych dostaw. Maskowanie BERBERYS-S to produkt najwyższej klasy, wyróżniający się dobrymi parametrami, mający szerokie zastosowanie. Nasi odbiorcy bardzo wysoko oceniają ten wyrób – stwierdził Marcin Kubica, Prezes Lubawa S.A.

W związku z terminem realizacji przypadającym na IV kwartał 2017 i 2018 r, Spółka oczekuje korzystnego przełożenia kontraktu na wynik Mirandy za najbliższe dwa lata obrotowe.

Zdjęcia i opis produktu: Wielozakresowe Pokrycie Maskujące BERBERYS-S