Grodno rozbudowuje powierzchnię magazynową

Grodno S.A., jeden z czołowych dystrybutorów i dostawców rozwiązań elektrotechnicznych i oświetleniowych, zakończył rozbudowę magazynu centralnego w Małopolu, dwukrotnie zwiększając powierzchnię obiektu. Uroczyste otwarcie magazynu miało miejsce 9 grudnia.

Inwestycja opiewająca na 5,1 mln PLN związana była z konsekwentnym rozwojem firmy, z każdym kwartałem odnotowującej stały i dynamiczny wzrost obrotów. Zakończona rozbudowa oznacza zwiększenie powierzchni magazynowej o 2800m2 do wielkości 5549 m2, a także umożliwia wzrost efektywności dystrybucji poprzez optymalizację i udoskonalenie wszystkich procesów magazynowo-logistycznych.

Nowy obiekt pozwala na znaczne udoskonalenie procesu dystrybucji i w efekcie skrócenie czasu realizacji zamówień nawet to 24 godzin. Zastosowaliśmy w nim technologie i rozwiązania spełniające najwyższe normy i wymogi jakościowe. To dla nas bardzo ważna inwestycja, przygotowująca Grodno na dalszy dynamiczny wzrost w nadchodzących okresach. W ciągu 2-3 lat pragniemy wejść na podium krajowych dystrybutorów elektrotechniki – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Wybudowana hala jest integralną częścią dotychczasowego magazynu centralnego Grodno S.A. w Małopolu, stanowiącego zaplecze magazynowe dla 57 oddziałów Spółki zlokalizowanych w całej Polsce. W październiku br. Grodno podpisało przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów Bargo sp. z o.o. – jest to największa w historii spółki akwizycja, w wyniku której sieć Grodno może zwiększyć się o kolejnych 9 punktów sprzedaży w województwie mazowieckim.

Źródło: Grodno S.A.